GPFO20-19
Förpackningsstorlek:
0 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
GPFO20-19
General Purpose Fuel Oil hose 3/4" 20 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Bend radius
95 mm
Diameter inner
19 mm
Diameter outer
30 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
50 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Package size
0 m
Barcode
Gross weight
0,51 Kg
Net weight
0,51 Kg
Country of origin
ISR
Intrastat code
Product information