GPFO20-13
Pakke str.:
0 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
GPFO20-13
General Purpose Fuel Oil hose 1/2" 20 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Bend radius
65 mm
Brand Name
Danfoss
Cover
NBR/PVC
Diameter inner
13 mm
Diameter outer
22.5 mm
Electrically conductive
R < 10^6 Ohm
Length
100 m
Pressure burst min.
60 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Standard ISO
ISO 1307
Temperature max.
+95 °C
Temperature min.
-35 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Pakke str.
0 m
Stregkode
Brutto vægt
0,30 Kg
Netto vægt
0,30 Kg
Oprindelsesland
ISR
Intrastat varekode
Produkt information