Coupling 1 , M42x2 female 30S 16G-30FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G1630RO42B
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
A
94,1 mm
B
49,2 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
H
50 mm
Modell kod
16G-30FDHORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm