Coupling 3/8, M16x1,5 fem. 10L 6G-10FDLORX45 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
G0610RO16A45
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
68,5 mm
Arbejdstryk
38,5 MPa
B
40,5 mm
DN
10 mm
Diameter rør
10 mm
E
18,6 mm
H
19 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
6G-10FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
33 - 38 Nm