FXRVZ14SR12WD
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
FXRVZ14SR12WD
Check valve (->) - ø14S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
Accessories (4)
Cutting ring - ø14S
Varenummer:
FIDS14S
Nut - ø14S - M22x1.5
Varenummer:
FIM14S
Double cutting ring WDDS - ø14S - packing
FIWDDS14S
M14S nut ø14 M22x1,5
M14S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
14 mm
Material
Steel
Model code
FI-RVZ-14SR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Safety factor
2.5
Series
S
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1/2 BSP
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
0,106 Kg
Netto vægt
0,106 Kg
Oprindelsesland
deu
Intrastat varekode
Produkt information
Links
Product catalog
Product catalog
Andre kigger på
Single overcentervalve 1/2 VOSL/N1116/12/G5.p4/ac
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1/2" Pilot operated check valve
VBPSL-12
Min. bestillingsenhed er:
Check valve (->) - ø15L x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ15LR12WD
Double cross-line relief valve 1/2" VAIL 5-12/TS.S
0 pcs
Double croww-line relief valve 1/2" VAIL 10-12/TS.S
1/2" Valve house female x female L= 62
MMF-12
VMP10/3(XG-120) 1/2 BSP Walvoil pilot adting valve 50-350 b
Check valve 0,5 bar Tognella
Check valve 0,5 bar Tognella
FT257/6-12
Pressure relief valves block type HG
HG08-35N
FXRVV15LR12WD
Check valve 8 bar Tognella
Check valve 8 bar Tognella
FT257/6/8-12
1/2" Check valve 4.0 bar
1/2" Check valve 4.0 bar
VU-12-40
Check valve 6 bar Tognella
Check valve 6 bar Tognella
1/2" Double pilot operated check valve
VBPDE-12L
Dual check valve, Oleodinamica Marchesini OM - VBPDE
VBPDE-14L
Check valves pilot operated OM
Check valves pilot operated OM
VBPSL-34
Check valve 4 bar Tognella
Check valve 4 bar Tognella
1/2" Check valve 2.5 bar
1/2" Check valve 2.5 bar
VU-12-25
Check valve (->) - ø18L x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ18LR12WD
Check valve (<-) - ø14S 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV14SR12WD
Check valve-AISI316-Tognella 1/2
Check valve (->) - ø16S x 1/2" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVZ16SR12WD
Check valves inline - Stainless
1/2" Check valve 0.5 bar
1/2" Check valve 0.5 bar
VU-12
Backventil OM G1/2, 3 Bar, 350 Bar
FXRVV16SR12WD
1/2" Check valve 5.0 bar
1/2" Check valve 5.0 bar
1/2" Check valve 8.0 bar
1/2" Check valve 8.0 bar