FXRST12LR38DK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
FXRST12LR38DK
T-banjo - ø12L x BSP 3/8
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
12 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
12 mm
L
24,5 mm
L1
32,5 mm
L2
17,5 mm
L3
32,5 mm
L4
16 mm
Material
Steel
Model code
FI-RST-12LR-DK-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Safety factor
2.5
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Thread outer
G 3/8 BSP
d2
22 mm
i
12 mm