Straight bulkhead - ø30S - with lock nut FI-GS-30S-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Artikelnummer:
FXGS30SSKM
Diameter pipe
30 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
86 mm
L1
48 mm
L2
21,5 mm
L3
64 mm
L4
37,5 mm
Model code
FI-GS-30S-W3-SKM
Pressure max.
400 bar
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M42x2
d1
30 mm
d2
25 mm
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%