Straight bulkhead - ø22L - with lock nut FI-GS-22L-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Artikelnummer:
FXGS22LSKM
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Skärring 22L
Artikelnummer: DPR22L
Double cutting ring WDDS - ø22L - packing
Artikelnummer: FIWDDS22L
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
22 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
66 mm
L1
33 mm
L2
16,5 mm
L3
51 mm
L4
34,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GS-22L-W3-SKM
Pressure max.
250 bar
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
36 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M30x2
d1
22 mm
d2
19 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
0,25 Kg
Nettovikt
0,25 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%