Straight bulkhead - ø10S - with lock nut FI-GS-10S-W3-SKM
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%
Varenummer:
FXGS10SSKM
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Skärring 10LS
Artikelnummer: DPR10LS
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
Dimension L7 max
16 mm
L
59 mm
L1
31 mm
L2
14,5 mm
L3
46 mm
L4
29,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GS-10S-W3-SKM
Pressure max.
800 bar
S1
24 mm
S2
24 mm
S3
22 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread outer metric
M18x1,5
d1
10 mm
d2
7 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Temperature/pressurereduction:
-40°C - +120°C = 0%.
+120°C - +150°C = 11%.
+150°C - +175°C = 15%.
+175°C - +200°C = 19%.
+200°C - +250°C = 28%