FXGE14SR38
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
FXGE14SR38
Stud fitting - ø14S x 3/8" BSP
Tilbehør (2)
Cutting ring - ø14S
Artikelnummer:
DPR14S
Double cutting ring WDDS - ø14S - packing
Artikelnummer:
FIWDDS14S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
14 mm
Diameter pipe
14 mm
Dimension i
16 mm
L
45 mm
L1
55 mm
L2
21 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-14SR3/8-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
32 mm
S2
27 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Torque tightening
350 Nm
d2
10 mm
i
16 mm