FXGA06LR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
FXGA06LR14
Stud fitting female - ø6L x 1/4" BSP female
Tilbehør (1)
Dobbelt skærering - ø06L
Partnumber:
FIDS06LS
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
6 mm
L
31 mm
L1
39 mm
L2
24 mm
L3
18 mm
Material
Steel
Model code
XAI6LR14ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
14 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread inner
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M12x1,5
d1
6 mm
d2
4 mm