FT10-2-IGF08
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Alu støvhætte M33x2 (for hanpart FT10)
Artikelnummer: FT10-0-SI001
Skruelynkobling hun flatface FT - DN10 - 1/2"BSP indv
Artikelnummer: FT10-1-IGF08
Seal kit for FT10-2
Artikelnummer: FT10-REP
Brand Name
Stauff
DN
10 mm
Flow rate nominal LMin
80 lpm
ISO size
10
Material
Steel
Model code
FT10-2-IGF08
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
3/8 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C