FISNV38S20S
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
15 varianter
Valgt variant:
FISNV38S20S
Straight fitting ø30S x 20S with O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
14 mm
D4
14 mm
Diameter pipe
38 - 20 mm
L1
61 mm
L2
72,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-SNV-38/20S-V-W3-DKO
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
60 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Series 1
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d1
38 mm
d2
20 mm