FISNV10S06S
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
FISNV10S06S
Straight fitting ø10S/6S with O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
3 mm
D4
3 mm
Diameter pipe
10 - 6 mm
L1
40,5 mm
L2
43,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-SNV-10/06S-V-W3-DKO
Pressure max.
800 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
17 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Series 1
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
d1
10 mm
d2
6 mm