DKE-1631/2-X12-DC Atos solenoid valve cetop5
DKE-1631/2-X12-DC Atos magnetventil Cetop5
Partnumber:
DKE1631/2-G
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Sensor-/aktuatorkabel - DIN A / Hirschmann - 3.0 meter
Artikelnummer: 1434992
Aktivering
Manual emergency override, Solenoid
Antal väger/positioner
4/2
Flödeshastighet nominell LMin
150 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Kontakt typ
DIN EN 175301-803 Form A
Modell kod
DKE-1631/2-X12-DC
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG10
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Skyddsklass
IP 65
Spänning
12 V
Standard ISO
ISO 4401
Ström
DC
Temperatur max.
+80 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryck T max.
210 bar
Tryck max.
350 bar
Åtdragning moment
15 Nm