Solenoid valve Cetop 3 DHL-0614/X12DC w.o. connector
Magnetventil Cetop 3 DHL-0614/X12DC u.stik
Artikelnummer:
DHL0614/G
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Sort DIN-stik A 2-pol. +jord
Partnumber: C28200N0R
DIN-stik A kabelstik 2pol+jord 3m.kabel 12/24V/DC/AC VDR+LED
Partnumber: E452N30011C4
Grå DIN-stik Din 43650 form A (3 polet)
Partnumber: MPM183-09G
DIN-connector with Led + diode 24v DC
Partnumber: S18209TC321
COL-110DC elspole
Partnumber: SPCOL110DC
24Vdc magnetspole DHL u.stik
Partnumber: SPCOL24DC
12Vdc coil DHL w.o. connector
Partnumber: SPCOL12DC
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Corrosion resistance
200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
50 lpm
Insulation class
H
Model code
DHL-0614/X12DC
NG ISO-size
NG06
Number of ways/positions
4/2
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
IP 65
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Surface treatment
Passivated, Zinc coating (CR III)
Temperature max.
+70 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Voltage
12 V