S600-38-48G elbow
\ufeff
JIC 37° 90° directional basic connector
External thread (BSPP)
O-ring, NBR Shore 85 +5/0 and support ring
ISO 1179 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Läs mer
Artikelnummer:
CO-38-1.1/2
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
CO-38-1.1/2
S600-38-48G elbow
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
B
59 mm
Brand Name
FOR
C
61,5 mm
CH
60 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
38 mm
F
G 1.1/2 BSP
J
1.7/8-12 JIC
Material
Steel
Pressure max.
180 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
38 mm