S600-12-13G elbow
…
Read more
Partnumber:
CO-12-1/4
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
25 variants
Chosen variant:
CO-12-1/4
S600-12-13G elbow
Accessories (1)
Bushing Ø12
Artikelnummer:
B-12
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
B
31,5 mm
Brand Name
FOR
C
33,5 mm
CH
19 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
F
G 1/4 BSP
J
3/4-16 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
12 mm