AI35LR11/4X
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
AI35LR11/4X
Stud fitting female - ø35L x 1.1/4" BSP female
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
35 mm
Material
Steel
Model code
XAI35LR114ZN
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C