5TIR108166
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
5TIR108166
DLS7/2, bolt kit Walvoil
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Walvoil
Flow rate nominal LMin
75 lpm
Length
166 mm
Number of sections
2
Pressure max.
315 bar
Torque tightening
30 Nm
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,30 Kg
Net weight
0,30 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Assembly kit (bolts and nuts) for DLS7: 1 inlet section, 2 working sections, 1 outlet section.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Magnetspole D15 24VDC t/DFE052/DFE080/SDE060