1.1/4" Indstik (Gates 4SP/4SH) - 1.1/4" SAE6000 flange - 90° 120mm drop - 20GS-20FLH90-120
Partnumber:
20GS20FLH90-120
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
A
165 mm
Angle
90 °
B
93,9 mm
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter flange
54 mm
E
120 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
K
54 mm
Material
Stål
Model code
20GS-20FLH90-120
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Surface treatment
TuffCoat™
Pakke str.
Stregkode
200590
Brutto vægt
1,29 Kg
Netto vægt
1,29 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode