08G12FFORX
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
08G12FFORX
Presskoppling Rak, Ø1/2'', Inv-ORFS-1.3/16''
Specifications
Dimensions and shipping
A
71,5 mm
B
36,3 mm
D
1/2"
DN
12 mm
H1
36 mm
H2
22 mm
Modell kod
8G-12FFORX
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
90 - 110 Nm