WFG3005S38
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
WFG3005S38
Vinkelflange 1.1/2" SAE3000 x 38S
Tillbehör (2)
D38S cutting ring ø38
Artikelnummer:
DS38S
M38S nut ø38 M52x2
Artikelnummer:
M38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Havit
Corrosion resistance
480 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
60.3 mm
Diameter pipe
38 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Stål
O-ring
47,22X3,53 mm
Pressure max.
210 bar
Series
S
SAE J518 Code 61
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-40 °C