WFG3002S25
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
WFG3002S25
Vinkelflange 3/4" SAE3000 x 25S
Accessories (2)
O-ring 90S
Partnumber:
24.99X3.53S
M25S nut ø25 M36x2
Partnumber:
M25S
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
38.1 mm
Diameter rør
25 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar