1/2" Hydraulikslange SPT-208CH - 2SC WP 350 bar
Varenummer:
SPT208CH
Pakke str.:
0 m
Min. bestillingsenhed er:
1 m
30mm MSHA overtrækstrømpe - Sort
Varenummer: MSHA-RD030M
Ferrule 1/2" for 1SC/2SC/1SN
Varenummer: P0820
Anvendelsesområde
Diesel, Olie, Smørefedt
Bestillingsenhed
Løsslange
Bøjningsradius
80 mm
Diameter indvendig
12.7 mm
Diameter udvendig
20.8 mm
Flammeresistent
Ja
Forstærkning
2 lag ståltrådsflet
Inderrør
NBR (Nitril)
Mærke navn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangestørrelse
1/2 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperatur intermitterende maks.
+100 °C
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Tryk sprængning min.
1500 bar
Yderrør
Syntetisk gummi
Pakke str.
0 m
Stregkode
Brutto vægt
0,28 Kg
Netto vægt
0,28 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode