Finnpower P32CS12V er en elektrisk slangepresse med DC motor.
Kobles til akkumulator med kabelklemmer som de kendes fra startkabler.
Varenummer:
P32CS12V
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Anvendelsesområde
Serieproduktion, Værksted
Bakke type
P32
Bredde
543 mm
Højde
421 mm
Indstillingsmetode
Potentiometer
Kraft
200 ton
Længde
626 mm
Motor effekt
1,6 kW
Mærke navn
Finn-Power
Pressediameter maks.
87 mm
Pressediameter min.
10 mm
Slangestørrelse
2 "
Spænding
12 V