MBKL3-10S
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MBKL3-10S
Blok/trevejshane-udv M18x1.5 10S - L-boring
Specifications
Dimensions and shipping
Bore
L
Brand Name
MHA Zentgraf
Corrosion resistance
300 hours DIN 50021
Diameter pipe
10 mm
Material
Stål
Model code
BK3-10S - DN 6
Number of ways/positions
3/2
Pressure max.
500 bar
Sealing material
NBR, POM (Acetal)
Series
S
Surface treatment
ZnFe
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-20 °C