K12LXGM1/4
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
11 varianter
Utvald variant:
K12LXGM1/4
Skotforskruning - ø12L x 1/4" BSP - m. kontramøtrik
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
12 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M18x1,5
Modell kod
YXK12L6014BZN
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar