GSM2424PH90150
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
GSM2424PH90150
1.1/2" Kobling - 1.1/2" SAE6000 flange - 90° 150mm drop
Tilbehør (4)
O-ring 90S
Artikelnummer:
47.22X3.53S
Split flange 1.1/2" SAE6000 - komplet
Artikelnummer:
AFS605M
Cover 1.1/2 SAE6000 flange
PFS624
Profil ring t.1.1/2"SAE-flange 45,4x53,8x2,85
WD11/2PH
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
214 mm
B
119 mm
D
1.1/2"
Diameter flange
63.5 mm
E
94 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
24GSM-24FLH90-150
Mærke navn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Shore
90
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
158 - 181 Nm
Tryk maks.
420 bar