GPFO20-13
Package size:
0 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
GPFO20-13
General Purpose Fuel Oil hose 1/2" 20 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Anvendelsesområde
Bøjningsradius
65 mm
Diameter indvendig
13 mm
Diameter udvendig
22.5 mm
Elektrisk ledningsevne
R < 10^6 Ohm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
NBR (Nitril)
Længde
100 m
Mærke navn
Danfoss
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
20 bar
Tryk sprængning min.
60 bar
Yderrør
NBR/PVC
Package size
0 m
Barcode
Gross weight
0,30 Kg
Net weight
0,30 Kg
Country of origin
ISR
Intrastat code
Product information