Kobling 1/2, M26x1,5 oml. 18L 8G-18FDLORX45 Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0818RO26A45
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Plug M26x1,5. REPLACED BY PLUG06M.
Partnumber: PLUG06M
A
94,6 mm
Angle
45 °
B
57,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
18 mm
E
26,9 mm
H
32 mm
Hose coupling type
Med fast kappe
Hose size
1/2 "
Model code
8G-18FDLORX45
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
80 - 90 Nm
Working Pressure
35 MPa