Kobling 1/2 1.3/16 ORFS oml. 8G-12FFORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt ORFS-gevind med flad pakflade.
Pakning/tætningsflade: Metal mod o-ring (på modpart).
Varenummer:
G0812FF
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
71,5 mm
B
36,3 mm
DN
12 mm
H1
36 mm
H2
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
8G-12FFORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
Ja
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Tilspændingsmoment
90 - 110 Nm