Kobling 1/4, M20x1,5 oml. 12S 4G-12FDHORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0412RO20A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 1/2" BSP, 1/2" NPT, M20x1.5
Partnumber: PLUG04M
A
52,5 mm
B
26,5 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rør
12 mm
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
4G-12FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/4 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
48 - 52 Nm