FXRVZ12SR38WD
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
FXRVZ12SR38WD
Kontraventil (->) - ø12S x 3/8" BSP - 1 bar - WD pakning
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
12 mm
Gevind
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
FI-RVZ-12SR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk åbning
1 bar
Package size
Barcode
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information