FXMA12SR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
FXMA12SR12
Manometer forskruning- ø12S x 1/2" BSP indv - DKI ring
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D3
3,5 mm
Diameter rør
12 mm
Gevind indvendig
G 1/2 BSP
Gevind udvendig metrisk
M20x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
38 mm
L1
47 mm
L2
10,5 mm
L3
20 mm
L4
5 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-MA-12SR-W3-DKI
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
24 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tryk maks.
630 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
7 mm