FXGE25SR114
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
FXGE25SR114
Indskruning - ø25S x 1.1/4" BSP
Tilbehør (3)
D25S cutting ring ø25
Artikelnummer:
DPR25S
Double cutting ring WDDS - ø22L - packing
Artikelnummer:
FIWDDS25S
M25S nut ø25 M36x2
M25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
25 mm
Diameter rør
25 mm
Dimension i
20 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
55 mm
L1
67 mm
L2
23 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-25SR1-1/4-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
50 mm
S2
46 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tilspændingsmoment
850 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d2
20 mm
i
20 mm