DHE-0616-X24DC Atos magnetventil Cetop3
Varenummer:
DHE0616-H
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Plastmøtrik M18x1 DHE ventil
Partnumber: 6-OE-1011116
Aktivering
Magnetspole, Manuel nødbetjening
Antal veje/positioner
4/2
Beskyttelsesklasse
IP 65
Flow Nominel
80 lpm
Forureningsgrad maks.
20/18/15 - ISO 4406
Isoleringsklasse
H
Model kode
DHE-0616-X24DC
Mærke navn
Atos
NG ISO-størrelse
NG06
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Pakningsmateriale
NBR
Spænding
24 V
Standard ISO
ISO 4401
Stiktype
DIN EN 175301-803 Form A
Strømtype
DC
Temperatur maks.
+60 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tilspændingsmoment
8 Nm
Tryk T maks.
210 bar
Tryk maks.
350 bar