ARE06/350/V
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
7 varianter
Utvald variant:
ARE06/350/V
Atos trykbegrænsningsventil 15-350 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Flow Nominel
40 lpm
Forureningsgrad maks.
21/19/16 - ISO 4406
Materiale
Stål
Model kode
ARE-06/350/V
Mærke navn
Atos
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Port P
G 1/4 BSP
Port T
G 3/8 BSP
Temperatur maks.
+60 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryk T maks.
50 bar
Tryk maks.
500 bar
Trykindstilling maks.
350 bar
Trykindstilling min.
15 bar