Plus+1 Prop.Tryk begræns. ventil NO XMD 04-250-24D-DN-00-DG
Plus+1 Prop.Tryk begrænsnings ventil NO XMD 04-250-24D-DN-00-DG-1/4
…
Read more
Partnumber:
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
Tilbehør (6)
Reservedele (1)
Coil M19P-12D-1.8A-DN
Partnumber:
Coil M19P-12D-1.8A-DE
Coil M19P-24D-0.9A-DE
LINE BODY, NCS 04/2 DG 1/4 NCS04/2--DG 1/4
Housing NCS04/2--LG1 1/4
Pakningssæt NCS 04 2
Specifications
Dimensions and shipping
Cavity
NCS04/2
Flow Nominel
4 lpm
Forureningsgrad maks.
18/17/13 - ISO 4406
Model kode
XMD04-250-24D-DN-00-DG-1/4
Mærke navn
Danfoss
Nøglevidde
22 mm
Olieviskositet anbefalet
12 - 54 cSt
Tryk maks.
250 bar
Trykindstilling maks.
250 bar
Trykindstilling min.
7 bar
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,66 Kg
Net weight
0,66 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Links
Produkt datablad
Produkt datablad
Others has been looking for
Check valve, Tognella
Check valve, Tognella
FT257/6-38
Min. order quantity is:
1 pcs
1/4" Kontraventil 4.0 bar
1/4" Kontraventil 4.0 bar
VU-14-40
FT257/6-14
1/4" Check valve 0.5 bar
1/4" Check valve 0.5 bar
VU-14
Check valve (<-) - ø06S x 1/4" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV06SR14WD
Check valve (<-) - ø10L x 1/4" BSP - 1 bar - WD seal
FXRVV10LR14WD
1/4" Check valve 5.0 bar
1/4" Check valve 5.0 bar