VA12SR1/2DKO
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
27 variants
Chosen variant:
VA12SR1/2DKO
Stud fitting - ø12S indv x 1/2" BSP - o-ring seal
Hvis du bestiller denne vare, så vil
FEGED12SR12WD
blive bestilt i stedet for.
Alternatives (1)
Stud fitting - ø12S female x 1/2" BSP - WD seal
Varenummer:
FEGED12SR12WD
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Material
Steel
Model code
VAD12SR12WZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M20x1,5 MM
Thread outer
G 1/2 BSP
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,14 Kg
Netto vægt
0,14 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Indskruning - ø12S indv x 1/2" BSP - o-ringstætning
Ofte købt sammen med
Twin clamp 1/2
Twin clamp 1/2
Varenummer:
C6TG.1/2
Pakke str.:
0 Set
Min. bestillingsenhed er:
1 Set
U-bolt 22 mm medium series M0 1.4404 1/2" with 2 nuts and
CM04/71
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Clamp 1/2
Clamp 1/2
2.12.7
0 Set
1 Set
Clamp 21,25mm-1/2
Clamp 21,25mm-1/2