XWH38SRED
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
XWH38SRED
Banjo - ø38S x 1.1/2" BSP with WD seal NBR
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
38 mm
Diameter pipe
38 mm
Dimension i
22 mm
L
57 mm
L1
72 mm
L2
41 mm
L3
80 mm
L4
40,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-38SR-WD-B-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
65 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
d2
55,9 mm
i
22 mm