Atos el. pressure relief valve ARAM-20/10/350-IX24DC
Atos el. trykbegr. ventil ARAM-20/10/350-LX24DC
…
Læs mere
Varenummer:
ARAM20/350H
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
ARAM20/350H
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
350 lpm
Material
Steel
Model code
Oil viscocity recommended
G 3/4 BSP
Pressure T max.
120 bar
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
350 bar
Pressure setting min.
8 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C
Voltage
24 V