SPT208C-RL30
Pakke str.:
30 m
Min. bestillingsenhed er:
30 m
Kappe 1/2" til 1SC/2SC/1SN
Varenummer: P0820
Kappe 1/2" til1SN/1SN/2SC/2SN
Varenummer: P0830
30mm Safeplast overtrækstrømpe Sort, std. 50 mtr. rulle
Varenummer: SL-RD030
20mm Safeplast beskyttelsebånd Gult, std. 25 mtr. rulle
Varenummer: SPG020
20mm Safeplast beskyttelsebånd Sort, std. 25 mtr. rulle
Varenummer: SPS020
Area of use
Diesel, Olie, Smørefedt
Bend radius
90 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Syntetisk gummi
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.6 mm
Flameresistant
Ja
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
Model code
SPT-2-08-C
Order unit
Bundt
Pressure burst min.
1100 bar
Pressure max.
275 bar
REACH compliant
Ja
Reinforcement
2 lag ståltrådsflet
RoHs compliant
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
NBR (Nitril)
Pakke str.
Stregkode
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
0,52 Kg
Oprindelsesland
rou
Intrastat varekode
Hydraspecma PowerTech Compact (C) er en universal slange, der vil passe til de fleste applikationer
Presmål for SPT208C-RL30
Slangetype
Diameter - tommer
Koblingstype
Kappe
Presmål - mm
Afskrælning - ind.
Afskrælning - udv.
Arbejdstryk - bar
SPT208C P08 P0820
22.9 mm
±0.1
Nej Nej
SPT208C 1/2 P08 P0830
23.5 mm