SC-040-020-0300
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
56 variants
Chosen variant:
SC-040-020-0300
CYLINDER 40-20-300
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inv. cylinder
40 mm
Diameter ledlager
20 mm
Diameter stång
20 mm
Gänga
G 3/8 BSP
Inbyggnadsmått
480 mm
Märke namn
Hydraspecma
Slaglängd
300 mm
Tryck max.
210 bar
Package size
Barcode
221180
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
svn
Product information
CYLINDER 40-20-300
Frequently bought together with
Hydraulslang M2T 3/8 350 bar 2SC 100m bobin
Partnumber:
06M2T-RL100
100 m
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC 75m bobin
Partnumber:
08M2T-RL75
75 m
Hydraulslang M2T 3/8 350 bar 2SC
06M2T
1 m
Hydraulslang M2T 1/4 420 bar 2SC 175m bobin
04M2T-RL175
175 m
Hydraulslang M2T 1/4 420 bar 2SC
04M2T
1 m
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC
08M2T
Hydraulslang G2SN 11/4 LÖS
Hydraulslang G2SN 11/4 LÖS
G2SN-20
36 m
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC 50m bobin
12M2T-RL50
50 m
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC
16M2T
50 m
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC
12M2T
Hydraulslang M5K 1/2'', Bobin 75m
M5K-08
75 m
Hydraulslang M4K 3/4'', Lösmeter
M4K-12
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC 30m rulle
12M2T-RL30
30 m
Hydraulslang M4K 3/4'' Bobin 40m WP 280 BAR KOMPAKT BR95mm
M4K-12-RL40
40 m
Hydraulslang M2T 5/8 262 bar 2SC
10M2T
30 m
Hydraulslang M2T 3/8 350 bar 2SC 30m rulle
06M2T-RL30
Hydraulslang M4K 5/8'', Bobin 50m
M4K-10
Hydraulslang M5K 3/8'', Bobin 100m
M5K-06
100 m
Hydraulslang G2SN 11/2 LÖS
Hydraulslang G2SN 11/2 LÖS
G2SN-24
36 m
Hydraulslang MXT 1/2 275bar
Hydraulslang MXT 1/2 275bar
08MXT
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC 30m rulle
08M2T-RL30
Hydraulslang M2T 5/8 262 bar 2SC 50m bobin
10M2T-RL50
Hydraulslang M6K 1/4''
Hydraulslang M6K 1/4''
M6K-04
175 m
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC 40m bobin
16M2T-RL40
40 m
Hydraulslang M5K 1/4'', Bobin 175m
M5K-04
Hydraulslang Marathon M2C 1''
Hydraulslang Marathon M2C 1''
M2C-16
Hydraulslang G2SN 2 LÖS
Hydraulslang G2SN 2 LÖS
G2SN-32
Hydraulslang M2T 5/16 350 bar 2SC
05M2T
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC 15m rulle