06G10FDLORX
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
06G10FDLORX
Presskoppling Rak, Ø3/8'', Inv-M16-DKO-10L
Specifications
Dimensions and shipping
A
55 mm
B
27,1 mm
DN
10 mm
Diameter rör
10 mm
H
19 mm
Modell kod
6G-10FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
385 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
33 - 38 Nm