Coupling 3/4, M30x2 fem. 20S 12G-20FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
12G20FDHORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
100,3 mm
B
49,3 mm
DN
20 mm
Diameter rör
20 mm
E
51 mm
H
36 mm
Modell kod
12G-20FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm