HFR0160100
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
75 variants
Chosen variant:
HFR0160100
Double acting cylinder HFR2 Ø25/16x100
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
12.1 mm
Diameter inner cylinder
25 mm
Diameter outer
35 mm
Diameter rod
16 mm
E
G 1/4 BSP
Eye width cylinder
25 mm
Model code
HFR0160100
Mounting dimension
210 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
100 mm
Surface treatment
Uncoated
Top eye width
25 mm