GS1630RO42B9
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
GS1630RO42B9
1" Insert - (30S) M42x2 female - 90°
Specifications
Dimensions and shipping
A
151 mm
Angle
90 °
B
94,6 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
30 mm
E
76 mm
H
50 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-30FDHORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm
Working Pressure
42 MPa