FXRVZ12LR38WD
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
FXRVZ12LR38WD
Check valve (->) - ø12L x 3/8" BSP - 1 bar - WD seal
Accessories (3)
Cutting ring - ø12L
Partnumber:
DPR12LS
Double cutting ring WDDS - ø12L/S - packing
Partnumber:
FIWDDS12LS
Nut - ø12L - M18x1.5
M12L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Model code
FI-RVZ-12LR-WD-B-W3-1
Pressure max.
400 bar
Pressure opening
1 bar
Series
L
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 3/8 BSP
Package size
Barcode
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information