12G25FDHORX90
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
12G25FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø3/4'', Inv-M36-DKO-25S
Specifications
Dimensions and shipping
A
107,3 mm
B
56,3 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
25 mm
E
64 mm
H
46 mm
Modell kod
12G-25FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm